2024


SUKCES NASZEJ KAPELI ZA OCEANEM
Realizacja grantu Kultura Polska na Świecie

 

Przedstawiciele naszej kapeli, Anna Nogaj, Kamil Szafrański, Katarzyna Szewczyk i Michał Hajduczenia, otrzymali grant z ramienia Instytutu Adama Mickiewicza, współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Polska na Świecie" i zrealizowali serię koncertów pod tytułem "Piękna nasza Polska cała - koncerty z muzyką ludową".

Grant otrzymał patronat Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku Pana Adriana Kubickiego. Zrealizowany był dzieki zaproszeniu Zespołu Pieśni i Tańca Polanie z Bridgeport, Polish-American Foundation of Connecticut orazGrove Family Foundation z Armonk.

 

W ramach grantu nasza kapela wystąpiła:
- z koncertem w Kaplicy Centrum Katolickiego Uniwersytetu Yale w New Haven,
- z koncertem w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, w obecności wicekonsula Pana Krzysztofa Płaskiego,
- podczas gali jubileuszowej Polish-American Foundation of Connecticut w New Britian
- oraz podczas gali jubileuszowej z okazji 40-lecia istnienia radia The Voice of Poland w New Britian.

 

Naszm muzykom podczas koncertów towarzyszyła Karolina Wojteczko, mezzosopranistka, która jest jednoczesnie dyrektorem Kaplicy w Centrum Katolickim przy Uniwersytecie Yale.
W ramach koncertów nasi muzycy wykonywali zarówno fragmenty repretuaru Ziemi Bydgoskiej w stylizowanych opracowaniach oraz utowry kompozytorów klasycznych, którzy insiprowali się muzyką ludową.

foto. Zofia Zeleska-Bobrowski

 

 

 

 

 

 

 

ZIEMIA BYDGOSKA PODCZAS UROCZYSTOŚCI

15-LECIA CENTRUM KSZTAŁCENIA W JĘZ. ANGIELSKIM

W COLLEGIUM MEDICUM przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

 

Nasi tancerze wykonali program artystyczny podczas uroczystości 15-lecia Kształcenia medycznego w jęz. angielskim, które istnieje w Collegium Medicum w Bydgoszczy, przy Uniwersytecie Mikołaja Kopenika w Toruniu.

 

Wraz z nami wystąpiły także inne zespoły o międzynarodowym rodowodzie, zaprzyjaźnione z Collegium Medicum, czyli Zespoły z Nigerii, Tajwany, Indii czy Irlandii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZIEMIA BYDGOSKA w Akademii WIOLIMISIA

FILHARMONIA POMORSKA

 

Na zaproszenie prowadzacej Akademię Wolimisia, Pani Doroty Borowicz, wszystkie grupy Zespołu wystąpiły podczas koncertu dla dzieci w ramach cyklu edukacyjnego Akademia Wiolimisia, który jest od lat organizowany w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

 

Zespół zaprezentował zróżnicowany repertuar, kótry bardzo podobał się najmłodszym melomanom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodziny Fryderyka Chopina

w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy

na ludowo

 

Artyści naszego Zespołu, Małgorzata Żurańska-Wilkowska oraz Kamil Szafrański, mieli przyjemność wystąpić z programem utworów ludowych podczas audycji zorganizowanej dla dzieci w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, poświeconej Fryderykowi Chopinowi, gdzie prezentowali utwory, które wzbudzały zachwyt samego kompozytora oraz niejednokrotnie stanowiły inspirację dla jego utworów.

 

 

 

 

 

 

 

ZIEMIA BYDGOSKA 

DLA SENIORÓW  w Filharmonii Pomorskiej
w Bydgoszczy

 

Na zaproszenie prowadzacej Poranki dla Seniorów, Pani Anny Merder, uwielbianej przez bydgoskich melomanów, wystąpiliśmy ze zróżnicowanym programem folklorystycznym podczas lutowego Poranka. Zrealizowaliśmy cztery audycje, a owacjom nie było końca!!!

 

Dziękujemy bydgoskim melomanom za przepiękne przyjęcie naszych koncertów.

 

 

 

 

 

 

 

 

MARSZAŁKOWSKI BAL DOBROCZYNNY

Toruń, Jordanki, 2024

 

 

Tradycyjnie polskimi tańcami narodowymi i musztrą paradną z Orkiestrą Wojskową tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zainaugurowali XII Marszałkowski Bal Dobroczynny

Pokaz tańców narodowych zakończył się wspólnym polonezem na ponad 200 par !!!


Dziękujemy za zaproszenie Panu Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu i Jego Małżonce

 


fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP
fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
fot. Adam Borkowski

 

 

 

 

 

 

Koncert kolęd w bydgoskiej Farze

Gloria in excelsis Deo 🌟


Dziękujemy za wspólne kolędowanie w Katedrze pw. Św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. To był pierwszy koncert Zespołu w 2024 roku. Wykonaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wśród występujących był chór i kapela Zespołu oraz najpiękniej śpiewające dzieci i młodzież :)

 

Dziękujemy za zaproszenie i ciepłe przyjęcie Ordynariuszowi Diecezji Bydgoskiej, księdzu biskupowi Krzysztofowi Włodarczykowi 🥰 oraz księdzu prałatowi Stanisławowi Kotowskiemu.