2011


"Graj dudka, graj" - koncert świąteczny

Kinoteatr Bydgoszcz

grudzień 2011

 

Zgodnie ze świąteczną tradycją, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska przygotował dla mieszkańców Bydgoszczy i sympatyków Zespołu uroczysty, wzruszający koncert, przepełniony pięknym folklorem oraz kolędami i przyśpiewkami. 

Wzruszeń nie było końca, zarówno podczas pokazów artystycznych, jak i podczas świątecznej loterii przygotowane przez Zespół.

Kto Ty jesteś? - Polak mały

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Kinoteatr "Adria" Bydgoszcz

11 listopada 2011

 

Wyjątkowy, patriotyczny koncert odbył się 11 listopada, w Dniu Narodowego Święta Niepodległości. Ziemia Bydgoska występowała pod patronatem Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Doroty Jakuta, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pożegnanie lata

Koncert w Myślęcinku

28 sierpnia 2011

 

Niemal co roku Ziemia Bydgoska świętuje z ieszkańcami Bydgoszcz zakończenie lata, które organizowane jest w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Ziemia Bydgoska reperenzowała polski folklor, wśród wielu zróznicowanych grup artystów naszego regionu.

 

 

Koncerty w Gruzji

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy, mógł zrealizować cykl koncertów w Gruzji.

Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej

Urząd Wojewódzki

1 lipca 2011; Bydgoszcz

 

Z okazji przejęcia przez Polskę przewodnictwa w posiedzeniach Rady Unii Europejskiej, Ziemia Bydgoska wystąpiła przed Urzędem Wojewódzkim. To w dniu 1 lipca 2011 odbyły się uroczystości upamiętniające to wyjątkowe wydarzenie, bowiem to pierwsza polska prezydencja w UE, która będzie trwała 6 miesięcy. Polska będzie przewodniczyć jako pierwsza z tria: Rzeczpospolita Polska – Królestwo Danii – Republika Cypryjska.

 

 

"Witaj majowa jutrzenko"

Koncert z okazji Święta Konstytucji 3 maja

Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz

3 maja 2011

 

W 220 rocznicę podpisania Konstytucji 3. maja oraz ku uczczeniu beatyfikacji Jana Pawła II Zespół wystąpił w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej.

W pierwszej części widzowie mogli obejrzeć polonezy, mazury oraz walca w strojach z okresu Księstwa Warszawskiego, a także posłuchać i zanucić pieśni patriotyczne i żołnierskie.

W drugiej części zaprezentowano tańce z różnych regionów Polski w wykonaniu grupy dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej.

Patronat medialny nad koncertem objęli: Pałac Młodzieży Bydgoszcz, Polskie Radio PIK, Express Bydgoski, Telewizja TRWAM.

Święto Konstytucji 3 maja

Stary Rynek, Bydgoszcz

3 maja 2011

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, w wyjątkowo zimny majowy weekend, uświetniał uroczystości państwowe z okazji Święta Konstytucji 3 maja

 

 

Koncert papieski

 

Koncert poświęcony pamięci błogosławionego Jana Pawła II odbył się na sali widowiskowej Brodnickiego Domu Kultury. Zespół wystąpił na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Chrsitiana" i Stowarzyszenia "FATIMA" oraz Brodnickiego Domu Kultury prezentując tańce narodowe w strojach z okresu Księstwa Warszawskiego oraz tańce łowickie, kujawskie i tańce Górali Żywieckich.

Koncert Noworoczny "Dla Babci, Dziadka i nie tylko..."

Filharmonia Pomorska

styczeń 2011

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, przygotował specjalny koncert noworoczny, który zbiegł się ze świętowaniem Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. W związku z tym, że na scenie były dziesiątki dzieci - młodych tancerzy Ziemi Bydgoskiej, widownia była pełna wzruszonych Babć i Dziadków, którzy oklaskiwali przy w pełni obsadzonej widowni, widowisko przygotowane przez wysztkie pokolenia Ziemi Bydgoskiej.

 

Koncert uświetnili także goście zaproszeni do współtworzeni noworocznego koncertu: Chór kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, pod kierownictwem Katarzyny Szewczyk oraz Grupa Akrobatyczna.