2023


ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ NASZĄ ZESPOŁOWĄ RODZINĘ :)

 

Nic bardziej nie cieszy niż odwiedziny Mikołaja i radość dzieci! 🎅
Były prezenty, wspólne śpiewanie kolęd i smaczny tort z okazji jubileuszu, a także podziękowania i życzenia 😘❤️💖💝
Poniżej fotorelacja ze spotkania świątecznego dla dzieci i młodzieży

FOT. Adam Borkowski

 

 

 

 

 

 

WIELKI KONCERT JUBILEUSZOWY ZESPOŁU

16 grudnia 2023 r.

Hala sportowo-widowiskowa Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy

 

Rok 2023 zakończył się dla Zespołu wielkim wydarzeniem, jakim był koncert jubileuszowy z okazji 65-lecia istnienia Zespołu.

Podczas koncertu Zespół zaprezentował przegląd najpiękniejszych fragmentów z wybranych regionów folklorystycznych Polski. Wystąpiło 176 członków Zespołów, na co dzień pracujących w grupach dziecięcych, młodzieżowych i w grupie reprezentacyjnej. Ponadto w koncercie wzięło udział 20 byłych członków Zespołu, którzy wykonali fragment programu Krakowa Wschodniego.

 

W koncercie brał udział gość specjalny, Pan Andrzej Mozgała, cymbalista z Rzeszowa, który przyjechał wzbogacić brzmienie kapeli swoją grą na cymbałach, które były wykorzystane w prezentacji programu łemkowszczyzny oraz Rzeszowa. To właśnie region rzeszowski był niespodzianką przygotowaną dla widzów, ponieważ podczas koncertu jubileuszowego nastąpiło premierowe wykonanie Rzeszowa przez Zespół.

 

Koncert odbył się dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 

 

 

INFORMACJE O NAGRODACH JUBILEUSZOWYCH

 

 

Szczególnie miłym akcentem podczas koncertu, zwłaszcza dla członków Zespołu, był moment wręczania odznaczeń państwowych i resortowych. Za długoletnią lub za szczególnie wyróżniającą się dzialalność w Zespole odnzaczenia otrzymali:

 

Srebrne Krzyże Zasługi (nadane przez Prezydenta RP) - Krzysztof Ciężki i Anna Nogaj

 

Brązowe Krzyże Zasługi (nadane przez Prezydenta RP) - Aleksandra Szymańska i Małgorzata Tomaszewska

 

Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) - Elżbieta Kornaszewska

 

Odznaka Honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (nadana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) - MAłgorzata Żurańska-Wilkowska

 

Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego - Izabela Cywińska-Łomżyńska i MAgdalena Miszewska-Zasadna

 

Nagrody Wojewody Kujawsko-Pomorskiego - Adam Borkowski, MAteusz Grzębski, Michał Hajduczenia, Karol Kania, Katarzyna Kołodziej, Małgorzata Żurańska-Wilkowska

 

Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, Elżbieta Kornaszewska, Anna Nogaj, MAteusz Szwankowski

 

Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Małgorzata i Wiesław Tomaszewscy oraz Justyna i Jerzy Wojciechowscy

 

Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, Elżbieta Kornaszewska, Krzysztof Ciężki, MAłgorzata Konieczka, Marcin Okonek, Aleksandra Szymańska

 

 

 

Koncert jubieluszwy Zespołu był także doskonałą okazją, aby to Zespół podziękował poszczególnnym osobom i instytucjom, które w ostatnich 5 latach wspomagały w sposób szczególny działalność Zespołu. Z tej okazji Zespół przekazał:

 

tytuły Honoris Patrono Ziemi Bydgoskiej dla Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego

 

Podziękowania jubileuszowe dla Prezesa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy Pana Stanisława Drzewieckiego oraz Prezesa Drukarni Abedik Pana Henryka Balickiego

 

Tytuły "Przyjaciel Zespołu" wraz z okolicznościowymi pinsami z logo Ziemi Bydgoskiej dla:

 

Pana Mikołaja Bogdanowicza – byłego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
Pani Iwony Waszkiewicz – zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Pani Ewy Ankiewicz-Jasińskiej – dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy
Pana Macieja Puto – dyrektora Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Pani Ewy Krupy – dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
Pani Magdaleny Beredy – dyrektor Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy
Pana Jacka Rutkowskiego – prezesa firmy Mat-Bud Sp. z o.o.
Pana Krzysztofa Ciężkiego – dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej w Bydgoszczy
Pana Adama Borkowskiego – odpowiedzialnego za dokumentację fotograficzną Zespołu
Pani Katarzyny Kołodziej – artystycznie i praktycznie dbającej o stroje i akcesoria Zespołu
Pani Ewie Stadnickiej – artystce grafik z wydawnictwa „Pejzaż”
Pani Doroty Maskiewicz – dyrektor Unilever Polska

 

 

 

 

 

 

 

 

International Dance Competition
Cheonan, Korea
MAMY BRĄZ !!!

 

Szczęśliwie wróciliśmy z Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Cheonan w Korei, gdzie w ramach konkursu doszliśmy do finału i zdobyliśmy BRĄZ !!!

To było bardzo emocjonujące przeżycie, uczestniczyć w tym wyjątkowym tanecznym święcie, które pod względem organizacyjnym przypominało bardziej organizację olimpiady niż wydarzenie artystyczne. Wspaniała obsługa opiekunów, niebywale nowoczesna technologia, rewelacyjne transmisje medialne - to wszystko stanowiło przepiękną oprawę całego Festiwalu.
W ramach półfinału wykonaliśmy program kurpiowski oraz łowicki, a w ramach finału program łemkowszczyzny. Poza konkusem zrealizowaliśmy koncerty festiwalowe, jeden w Seulu, a drugi - dla dzieci w jednej ze szkół podstawowych w Cheonan. Uczestniczyliśm także w Cheonan w wyjątkowo barwnej i ogromnej paradzie tańca, a wraz z nami 20 zespołów ludowych ze świata oraz kilkadziesiąt zespołów tańca nowoczesnego z Korei. Wśród zespołów folklorystycznych ze świata w Festiwalu brały udział m.in. takie państwa jak: Chiny, Malezja, Filipiny, Kostaryka, Brazylia, Taiti, Czechy, Słowacja, Kosowo, Kazachstan, Litwa, Ekwador i inne.

Poza udziałem w Festiwalu mieliśmy przyjemność wykonać koncert w Hunkuk University for Foreign Studies pod Seulem, dla studentów Wydziału Polonistyki i innych zaproszonych gości. Koncert odbył się też pod patronatem i w obecności Ambasadora RP w Korei Pana Piotra Ostaszewskiego oraz Pani Konsul Katarzyny Tomaszewskiej. Naszemu Zespołowi udało sie nawiązać współpracę z Ambasadą Polską w Korei dzięki wsparciu Księdza Pallotyna Jarosława Kamienskiego, Bydgoszczanina, który od ponad 15 lat mieszka w Korei.

 

Koncert na Uniwersytetcie w Hunkuk został wspraty przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza. Uczestnictwo w Festiwalu i przelot Zespołu do Korei zostało współfinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Film podsumowujący World Dance Festival przygotowany przez organizatorów Festiwalu

Koncert na Uniwersytecie Hunkuk
Koncert na Uniwersytecie Hunkuk
Występ finałowy oraz wręczenie nagród
Drugi koncert w ramach półfinału konkursu
Udział w jednej z parad ulicznych
Pierwszy koncert w ramach półfinałów konkursu
Koncert dla uczniów jednej ze szkół podstawowych w Cheonan
Uroczystość powitania zespołów podczas Festiwalu
Pierwszy koncert festiwalowy w Seulu
Próba przed pierwszym festiwalowym koncertem w Seulu
Pierwsze zwiedzanie Seulu
Powitanie na lotnisku w Seulu oraz wizyta u Pani Konsul Katarzyny Tomawszewskiej wraz z Księdzem Pallotynem Jarosławem Kamienskim

 

 

Relacja z pobytu w Korei w programie KLUB KULTURA

prowadzonym przez red. Paulinę Rubczak w TVP Bydgoszzcz

 

 

Audycja w Radiu PiK przed wyjazdem do Korei na Festiwal

fotorelacja z prób przed wyjazdem na Festiwal

 

 

 

 

 

 

 

 

XX Jarmark Kujawski w Myślęcinku

 

Ziemia Bydgoska na XX Jarmarku Kujawskim 💃🕺 było po kujawsku, regionalnie, z przytupem.

Dziękuję za zaproszenie pomysłodawczyni Jarmarku - Pani Krystynie Lewickiej-Ritter :)

fot. A. Borkowski

 

 

 

 

 

 

 

Dożynki w Piasecznie

 

 

Miejsko-gminne Święto Plonów w Piasecznie, gdzie zaprezentowaliśmy program z Kujaw, Łowicza, Kaszub i Kurpi, a także piosenki niekoniecznie kujawskie 😏😍

 

Dziękujemy za zaproszenie

fot. A. Borkowski

 

 

 

 

 

 

 

 

Realizacja projektu ERASMUS +

 

W dniach 21-28 sierpnia nasz Zespół gocił włoską grupę z miasta Potenza, która przyjechała do nas w ramach projektu Erasmus+ „Działania na rzecz równości płci”. Projekt został sfinansowany przez Unię Europejską. W ramach projektu zrealizowane zostały warsztaty poświęcone tematyce gender. Ponadto nasi gości odwiedzili Bydgoszcz, Wenecję, Biskupin i Toruń. Na ostatni dzień pobytu zaplanowaliśmy dla nich udział w dożynkach wojewódzkich w Inowrocławiu. Podsumowanie projektu znajduje się w E-books, który stworzyliśmy z myślą o innych osobach zainteresowanych tematyką Gender.

E-book
E-book

 

 

 

 

 

 

 

Święto Plonów Województwa Kujawsko-Pomorskiego


W ostatnią niedzielę sierpnia, w Inowrocławiu, w asyście przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej odbyły się Dożynki Wojewódzkie.
A po Mszy Świętej i oficjalnych uroczystościach chór z kapelą Zespołu wystąpili dla zgromadzonej publiczności.

Niech się darzy rolnikom nie tylko w Święto Plonów :) 

fot. A. Borkowski

 

 

 

 

 

 

 

76. Góralskie Święto w Czechach, na Zaolziu

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska w dniach od 3 do 7 sierpnia 2023 r. zrealizował projekt „Z kujawiakiem przez świat” wykonując cykl koncertów w ramach Święta Polskiej Mniejszości Narodowej na Zaolziu, podczas 76. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych „Góralskie Święto” w Jabłonkowie, w Czechach.

Góralskie Święto na Zaolziu stanowi część wydarzenia Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Polsce.

 

Realizacja projektu możliwa była dla Ziemi Bydgoskiej dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszcz.

 

W ramach Festiwalu Zespół zrealizował 3 koncerty, z różnorodnym ludowym repertuarem, przygotował oprawe muzyczną do Uroczystego Nabożeństwa Ekumenicznego w kościele parafialnym w Jabłonkowie, uczestniczył w warsztatach tanców i muzyki orawskiej a także przygotował występ z siostranym zespołem polonijnym "Polanie".

 

W tej cudownej atmosferze ludowa muzyka nie milkła przez niemal całą dobę. Wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników folkloru :)

fot. A. Borkowski

 

 

Udział przedstawicieli Zespołu w programie "3mamy lato" w TVP Bydgoszcz

Relacja z wyjazdów i podziękowanie za wsparcie finansowe

Urzędowi Miasta Bydgoszcz

 

Audycja w Radiu PiK

 

Jedni wrócili z występów, drudzy już się pakują.

Pracowite wakacje w wykonaniu Ziemi Bydgoskiej

- o wyjazdach festowalowych i promocji miasta oraz regionu

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny w Sarajewie

 

W tym roku nasza młodzież brała udział w 12 International Children's Folklore Festival "Ilidža" 2023 w Sarajewie, w Bośni i Hercegowinie.

Podczas koncertów festiwalowych zaprezentowali suitę kaszubską, Beskid Śląski i Rozbarski. Nie zabrakło niespodzianki muzycznej w wykonaniu naszej grupy - bośniacka piosenka ludowa "Crven fesić", ktorej wykonanie zawsze znajdowało entuzjastyczne przyjęcie widowni.


W Festiwalu biorały udział także zespoły ze Słowacji, Turcji, Bułgarii, Czech, Ukrainy, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Serbii i Grecji. Nasza młodzież zaprezentowała swoje miasto, region i kraj wspaniale :)

 

 

 

 

 

 

Seniorada - Tydzień Międzypokoleniowy

 

W ramach Tygodnia Senioriady w Bydgoszczy, organizowanej przez Akademię Mistrzów Sportu, odbył się Dzień Tańca. Współprowadzacym niniejsze wydarzenie był nasz były tancerz - Piotr Walczak. Seniorzy szczególnie podziękowali Pani Elżbiecie Kornaszewskiej, za inspirowanie młodego pokokolenia do podtrzymywania polskiej tradycji i kultury ludowej.

Śpiewom i tańcom tego dnia, nie było końca.

 

fot. J. Lewandowski

 

 

 

 

 

 

Jarmark Świętojański

na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy

 

Wśród liczbych wydarzeń tego dnia, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska miał przyjemność wystąpić podczas corocznego Jarmarku Świętojańskiego na Wyspie Młynskiej w Bydgoszczy. 

Wspaniale występowało się w takim ludowym klimacie, wśród rękodzieła artystów ludowych i zapachów swojskiego jedzenia.

 

 

Zespół zaprezentował kilka regionów folklorystycznych, w wykonaniu najmłodszych grup dziecięcych oraz młodzieży i dorosłych. Obok repretuaru typowo ludowego pojawiła się tez suita tańców miejskich, polek, sztajerów i licznych przyśpiewek.

fot. A. Borkowski, I. Fac

 

 

 

 

 

 

Zakończenie sezonu artystycznego 2022/2023 Ziemi Bydgoskiej

rodzinnym piknikiem w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku

 

W Myślęcinku piknikiem rodzinnym, zabawą i tańcem zakończyliśmy rok artystyczny 2022/2023 Ziemi Bydgoskiej.

Były podziękowania, dyplomy, radość dzieci, było smacznie i rodzinnie.

Zabawę ludową zamieiliśmy tym razem w gry i zabawy w lesie oraz w lunaparku. Każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od wieku.

Choć to symboliczny początek wakacji od szkoły - od Ziemi Bydgoskiej wakacji nie ma, bowiem za chwilę ruszamy na koncerty oraz wyjazdy na letnie festiwale :)

 

 

 

 

 

 

 

Ziemia Bydogoska dla gości Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

 

W dniach 11-14 czerwca w Województwie Kujawsko-Pomorskim trwała wizyta gości ze Stanów Zjednoczonych - przedstawicieli samorządu z miast College Station oraz Bryan, środowisk eksperckich i naukowych z Uniwersytetu A&M w Teksasie, a także przedstawicieli Polonii zamieszkującej Teksas na czele z Jimem Mazurkiewiczem – wieloletnim partnerem Województwa Kujawsko-Pomorskiego odznaczonym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis za swoją działalność społeczną w środowisku polskim w Stanach Zjednoczonych oraz promocję naszego regionu.

 

 

 

 

Reprezentacja Zespołu została zaproszona do przygotowania koncertu dla gości, podczas którego zaprezentowano folklor kujawski, łowicki oraz najpiękniejsze pieśni ludowe i biesiadne. Po koncercie nie zabrało wspólnego śpiewania i tańców.

fot. A. Borkowski

 

 

 

 

 

 

Piknik rodzinny w przedszkolu Sióstr Elżbietanek

 

W przepięknej rodzinnej atmosferze, grupy dziecięco-młodzieżowe Zespołu, a także chór i kapela, miały przyjemność wystąpić przed wielopokoleniową widownią dzieci, rodziców, i dziadków, uczestniczących w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez społeczność przedszkola Sióstr Elżbietanek. Było bardzo dużo atrakcji, a wśród nich występ naszego Zespołu

 

Dziękujemy za zaproszenie oraz za wspaniałe przyjęcie :)

fot. J. Jaranowska, W. Golla

 

 

 

 

 

 

 

Koncert DLA CIEBIE MAMO

26 maja 2023 r.

w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

 

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska pt: DLA CIEBIE MAMO był organizowany po raz drugi i chcemy, aby pozostał na stałe w naszym kalendarzu koncertowym.

 

Koncert miał zdecydowanie charakter familijny.
W koncercie wystąpiło ponad 150 osób - tancerze, chór, soliści, młodzież i dzieci.

Zaprezentowaliśmy folklor z różnych regionów naszego kraju w pięknych strojach regionalnych. Nie zabrakło również repertuaru związanego z Dniem Matki, czyli wiele przepięknych pieśni i piosenek o matkach i dla nich :)

 

 

Zaproszenie na koncert "Dla Ciebie Mamo" na antenie Radia PiK

 

 

 

 

 

 

 

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

 

Ziemia Bydgoska podczas uroczystości uświetniających to wydarzenie

organizowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza,
Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskigo Piotra Całbeckiego 
oraz Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Dowódcę Garnizonu Bydgoszcz

gen. bryg. Artura Kepczyńskiego

 

Obk prezentacji polksich tanców narodowych oraz wybranych regionów folkloryetycznych Polski, nie zabrakło wspólnego poloneza z mieszkańcami miasta :)

 

 

 

 

fot. A. Borkowski
fot. A. Borkowski
fot. R. Sawicki

 

 

 

 

 

 

 

Patriotyczny koncert dla mieszkańców Brodnicy

2 maja 2023 r.
w Brodnickim Domu Kultury

 

 

2 maja na zaproszenie Jarosława Radacza Burmistrz Brodnicy i Starosty Brodnickiego Piotra Boińskiego gościliśmy w Brodnickim Domu Kultury z programem Witaj Majowa Jutrzenko.

Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, gromkie brawa, owacje na stojąco i wspólne śpiewanie 🎤🌹👏🇵🇱🇵🇱🇵🇱


Było uroczyście i świątecznie - oto Polska właśnie 🇵🇱🌹❤️
fot. Adam Borkowski

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto jak krzewimy miłość do folkloru
wśród najmłodszych

 

W naszej siedzibie gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 11, które realizowały projekt w ramach Małych Grantów, związany z poznaniem kultury Kujaw. Pokazaliśmy garderoby, stroje i pamiątki, opowiedzieliśmy o naszej działalności, a grupa młodzieżowa zaprezentowała w strojach kujawskich tańce i piosenki swojego regionu. Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy kujawskiej, do Czarnej Kury.

Była radość i uśmiech. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają spotkanie z naszym Zespołem i być może wrócą jako przyszli członkowie.

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

 

21 marca mieliśmy przyjemność wraz z Dziecięce Graffiti świętować Światowy Dzień Zespołu Downa.
Dziękujemy za wspólne chwile, których przeżywanie umożliwił także Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Pan Mikołaj Bogdanowicz.

Wspólny koncert odbył sie w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Karol Porwich
Fot. Karol Porwich

GRUPA WOKALNA NASZEGO ZESPOŁU
W WIELKANOCNYM KONCERCIE W TVP 1

WARTO ZAPLANOWAĆ, OBEJRZEĆ I POSŁUCHAĆ :)

 

 

4 kwietnia o godz. 15:55 miała miejsce transpisja koncertu pasyjnego "W Nim Nadzieja" w TVP1, w którym to koncercie przepiękne chórki wykonaywali wybrani wokaliści z chóru Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

W koncercie zaśpiewali: Siewcy Lednicy, Janusz Radek, Alicja Węgorzewska, Siostry Melosik, Krzysztof Cugowski, Dana Vynnystka, Arka Noego, Skubas, ks. Maciej Czaczyk  ❤️

Koncert został zarejestrowany w sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie znajdują się relikwie Św. Krzyża.

 

Dziękujemy zespołowi Siewcy Lednicy i SOS MUSIC za zaproszenie do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu.

Kliknij aby odsłuchać audycję
Kliknij aby odsłuchać audycję

 

 

Zapraszamy do odsłuchania audycji

o przygotowaniach do koncertu "W nim nadzieja"

na antenie Radia PiK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Sołtysa 2023

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

 

11 marca na zaproszenie Wojewody Mikołaj Bogdanowicz, mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić dla wspaniałej publiczności z koncertem "Piękna Nasza Polska cała" z okazji "Dnia Sołtysa". 

Zaprezentowlaiśmy bogaty ludowy repertuar, z różnych regionów folklorystycznych Polski.

Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z sołtysami z regionu :)

 

 

 

 

 

 

Ach, cóż to był za bal ... Jedyny taki


Były wróżki, piraci, księżniczki i wiele wiele innych postaci. Cudowna atmosfera i zabawa do samego rana.
Można było wziąć udział w loterii i wylosować super nagrody ufundowane przez naszych wspaniałych darczyńców, ale zobaczcie sami ...

 

 

Dziękujemy :
Hotel Bohema i SPA Clarins - Restauracja Weranda i Czarny Diament
Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy
Ośrodek Sosna w Pieczyskach
Focus Hotels Hotel Pod Orłem w Bydgoszczy
City Hotel Bydgoszcz - Restauracja 3V6 w Bydgoszczy
IMS Beauty Klinika Kosmetologii
Krajowa Grupa Spożywcza
medycynadlasportu.pl
Unilever Polska - Fabryki
Studio Zdrowia Dorota Lewandowska
Twenty Club & Garden w Bydgoszczy
Piwo - Ty nalewasz w Bydgoszczy
Drukarnia ABEDIK w Bydgoszczy
Państwo Czajkowscy Agata i Michał Cubile Cubile
Państwo Jaranowscy Justyna i Maciej
Państwo Krzemińscy Katarzyna i Ryszard
Państwo Bystrzyńscy Emilia i Jan
Pani Karbowiak Katarzyna
Pani Nogaj Anna Antonina
Państwo Rogaccy Elżbieta i Józef
Pani Żurańska-Wilkowska Małgorzata

 

fot. Adam Borkowski

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty rzeszowskie

 

Początek roku to dla całego Zespołu czas intensywnej pracy nad nowym repertuarem, który docelowo będzie przygotowywany na koncert jubileuszowy Zespołu. Choreografię do nowego dla Ziemi Bydgoskiej układu - suity rzeszowskiej - opracowała najwybitniejsza polska eksperta z tego regionu, Pani Alina Kościółek-Rusin. Jej pasja, wiedza i zaangażowanie niewątpliwie na długo pozostaną w pamięci i umiejętnosciach całego Zespołu :) 

... i nie pozostaje nam nic innego jak wykonać pokaz premierowy !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

MARSZAŁKOWSKI BAL DOBROCZYNNY

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu

 

 

To już rokroczna tradycja, kiedy tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska wraz z Orkiestrą Wojskową w Bydgoszczy rozpoczynają wspólnym występem, a szczególnie polonezem - dobroczynny bal marszałkowski.

Setki gości witanych przez Marszałka Piotra Całbecliego wraz z Małżonką, w otoczeniu naszych tancerzy, a następnie wspólnie tańczący poloneza - pozwalają na wyjątkowe estetyczne przeżycie, obok którego nikt nie przechodzi obojętnie. Tak bogata artystyczna oprawa niewątpliwie skłania gości do wyjątkowej chojności. 

 

 

Fotorelacja: Adam Borkowski oraz Szymon Zdziebło, Andrzej Goiński i Mikołaj Kuras dla UMWKP.

 

 

 

 

 

NOWOROCZNE KONCERTY KOLĘD 

W BYDGOSKICH KOŚCIOŁACH

 

Początek roku rozpoczęliśmy dwoma noworocznymi koncertami kolęd
i pastorałek w wykonaniu chóru, dziecięcej grupy oraz kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

Koncerty odbyły się:

15 stycznia 2023 r. w Kościele pw. Świętej Trójcy

oraz

22 stycznia 2023 r. w Katedrze pw. Św. Marcina i Mikołaja.

 

Widownia zapełniona była wiernymi i podziękowała występującym owacjami na stojąco, a koncert w bydgoskiej Farze uswietnił swoją obecnością Biskud Diecezji Bydgopskiej, Ekscelencja Krzysztof Włodarczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kościół pw. Św. Trójcy w Bydgoszczy - foto A. Borkowski
Katedra pw. Św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy - foto A. Borkowski