2020


Koncert noworoczny w Kurzętniku

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zrealizował koncert noworoczny dla mieszkańców gminy Kurzętnik. Ziemia Bydgoska zaprezentowała całe spektrum repertaru folklorystycznego przeplatanego kolędami i tańcami miejskimi.

 

Bardzo dziękujemy za zaproszenie :)

100. rocznica odzyskania przez Bydgoszcz niepodległości

Bydgoszcz 1920 - 2020 

 

Ziemia Bydgoska uczestniczyła spontanicznie wraz z mieszkańcami miasta w uroczystych obchodach 100 rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy.

Podczas spaceru po mieście połączonego z zabawą i tańcami
Zespół promował swój najnowszy kalendarz na 2020 rok,
ze zdjęciami stylizowanymi na lata 20. XX wieku.

 

 

 

 

 

 

Akademia Wiolimisia

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy

18 stycznia 2020 r.

 

Grupy dziecięce miały przyjemność zatańczyć przed swoimi młodszymi kolegami podczas koncertu "Od gór aż po morze, każdy hula jak może", który był zorganizowany w ramach cyklu Akademii Wiolimisia - koncertów dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zgodnie z tytułem Ziemia Bydgoska zaprezentowała muzyczny przegląd regionów folklorystycznych Polski, od Kaszyb po Beskid. A i wspólnych tańców z małymi melomanami folkloru nie zabrakło...

 

Nasz zespół
Nasz zespół

X Dobroczynny Bal Marszałkowski

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Toruń, 11 stycznia 2020

 

Już kolejny raz tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska mieli zaszczyt uroczyście rozpocząć polonezem Dobroczynny Bal Marszałkowski w Toruniu. Zespół wykonał pokaz tańcwó narodowych z towarzyszeniem Orkiestry Wojskowej w Toruniu oraz poprowadził poloneza dla 220 bawiących się na balu par.

Chojność gości przerodziła się w setki tysięcy złotych, zebranych dla potrzebujących ośrodków pomocy w Województwie Kujawsko-Pomorskim.