2009


Koncert świąteczny -  Hej kolęda, kolęda

 

W Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego w Bydgoszczy, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, zgodnie z coroczną świąteczną i zespołową tradycją, zorganizował koncert dla mieszkańców miasta, połączony z loterią fantową. Wzruszeń nie było końca... 

 

Festyn kujawski

 

Ziemia Bydgoska była uczestnikiem wielkiego Festynu kujawskiego, zorganizowanego na zakończenie wakacji. Poza koncertami zespołow ludownych, można było skosztować wyśmienitych przysmaków regionalnych i podziwiać rękodzieło artystyczne.

 

70. rocznica wybuchu II Wojny światowej

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, uczestniczył w inscenizacji okoliczności wybuchu II wojny światowej. Na tę okoliczność przygotowano repertuar wojskowy i patriotyczny, który wpleciono w scenkę miejską, odzwierciedlającą życie miasta i pierwsze ataki zbrojne.

 

Festiwal we Włoszech

sierpień, 2009

 

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz z Urzędu Miasta Bydgoszczy ozwoliło Ziemi Bydgoskiej na udział w Festiwalach Folklorystycznych we Włoszech.

Goście z Ningbo

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, zorganizował wieczór narodowy w Karczmie Kujawskiej - Kummerówka, dla gości z partnerskiego miasta dla Bydgoszczy w Chinanch - Ningo. Wówczas zostały podjęte pierwsze starania związane z zaproszeniem Ziemi Bydgoskiej na koncerty do Chin, które zrealizowano w 2010 roku.

Międzynarodowy Świętojański Festiwal Folklorystyczny

w Bystrzycy - Czechy

czerwiec, 2009

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, uczestniczył w wyjątkowym święcie w Bystrzycy, gdzie gościem specjalnym był także występ Golec uOrkiestra.

Koncert walentynkowy

Pałac młodzieży

14 lutego 2009

 

Z okazji święta zakochanych, Zespo Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, zorganizował przepełniony miłością i miłosnymi przyśpiewkami koncerta dla wszystkich miłośników Zespołu.