Honoris Partrono


Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, w listopadzie 2014 roku, podjął decyzję o przyznawaniu nagród Honoris Patrono, dla szczególnie zasłużonych członków Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska lub dla sympatyków Zespołu. 

 

Honoris Patrono to nagroda wyjątkowa, przyznawana okazjonalnie, za indywidualne wsparcie i bezinteresowną pomoc na rzecz rozwoju Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. 

 

 

 

 

 

Pierwszym laureatem tej wyjątkowej nagrody został Józef Rogacki, polski polityk, samorządowiec,  radny   Miasta Kalisza (1990-1998), wiceprezydet Kalisza (1990-1994), wojewoda kaliski (1998), radny sejmiku wielkopolskiego (1998-1999), pierwszy wojewoda kujawsko-pomorski (1999-2001) oraz radny sejmiku kujawsko-pomorskiego (2006-2014). Prywatnie mąż kierownika artystycznego Zespołu - Elżbiety Kornaszewskiej-Rogackiej, autentyczny miłośnik polskiego folkloru i podróży, a także trzykrotny zwycięzca  popularnego teleturnieju telewizyjnego Wielka Gra w kategorii historia Polski.

 

Józef Rogacki nieustannie wpływa na podejmowane przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska kierunki rozwoju artystycznego. Wspomaga Zespół w czasie realizacji różnoronych przedsięwzięć artystycznych i cieszy się niezwykłą sympatią wszystkich członków Zespołu, bez względu na wiek.

Nagrodę Honoris Patrono wręczono Józefowi Rogackiemu podczas Koncertu Patriotycznego z okazji Święta Niepodległości, który odbył się 9 listopada 2014 roku w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugim laureatem nagrody Honoris Patrono Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, została Pani Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, Prezes Stowarzyszenia Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

Pani Elżbieta została uhonorowana tą wyjątkową i jedyną nagrodą nadawaną przez Zespół, z okazji 25-lecia współpracy z Zespołem w charakterze kierownika artystycznego. 

 

Gratulując pieknego jubileuszu, Zespoł serdecznie dziękuje za wspólną pracę, za intensywnie rozwijającą się współpracę Zespołu na arenie międzynarodowej, która w ostatnim dziesięcioleciu jest niezwykle imponująca. Zespół dziękuje także za nowe perspektywy w upowszechnianiu polskiego folkloru, za regularną dbałość w poszerzaniu repertuaru o kolejne regiony, ale przede wszystkim za życzliwośc i zaangażowanie podczas tworzenia wszystkich projektów artystycznych, niezwykle pozytywnie odbieranych przez tysiące widzów.

 

Nagroda została wręczona podczas koncertu świątecznego
"Gore gwiazda Jezusowi" 12 grudnia 2015 roku,
w Filharmonii Pomorskiej.

 

CZTERY TYTUŁY HONORIS PATRONO

NADANE PODCZAS KONCERTU JUBIELUSZOWEGO

Z OKAZJI 60-LECIA DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU

 

 

Podczas koncertu juboeuszowego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, który odbył się 16 grudnia 2018 roku, z okazji 60-lecia działalności Zespołu, kapitała składająca się członków Zarządu Stowarzyszenia Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, postanowiła nadać cztery kolene tytułu Honoris Patrono, dla osób i instytucji, które w ostatnich latach przyczyniły się do istotnego wsparcia działalności Zespołu.

 

Tytuł Honoris Patrono otrzymali:

Pan Stanisław Drzewiecki - Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Bydogszczy 

Pan Marek Głowski - Dyrektor Unilever Polska

Pan Henryk Balicki - właściciel Drukarni ABEDIK

Pani Ewa Stadnicka - grafik Wydawnictwa Pejzaż

 

Bezinteresowana pomoc oraz wsparcie finansowe udzielane przez utytułowanych Honoris Patrono pozwalają Zespołowi na nieustanny rozwój repertuaru, garderoby oraz szeroko zakrojoną działlność promocyjną na rzecz miasta i regionu.