Język:

Sukcesy


Medal Kazimierza Wielkiego

za zasługi dla miasta Bydgoszczy

dla ZPiT Ziemia Bydgoska

19 kwietnia 2018

Urząd Miasta Bydgoszcz

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, w swoim jubileuszowym roku, otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta Miasta Bydgoszcz zaszczytny medal Kazimierza Wielkiego za  zasługi na rzecz naszego miasta.

 

Serdecznie dziękujemy za uznanie z imieniu wszystkich Członków Zespołu, którzy tworzyli go i tworzą od 1958 roku :) wielopokoleniowa reprezentacja Zespołu, na czele z Kierownikiem artystycznym i Prezesem Stowarzyszenia Elżbietą Kornaszewską-Rogacką, z radością przyjęła ten zaszczytny medal.

 

Do zobaczenia na jubieluszowych koncertach :)

BRĄZOWY MEDAL"ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS"

DLA ELŻBIETY KORNASZEWSKIEJ

 

Miło nam poinformwac, że nasza Pani Prezes i Kierownik artystyczny - Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, z okazji swojego jubileuszu pracy zawodowej otrzymała Brązowy Medal "Załużony Kulturze Gloria Artis" nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

 

Medal został wręczony podczas uroczysteko koncertu patriotycznego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, w dniu 11 listopada 2017 roku, przez Posła RP p. Tomasza Latosa.

Wywiad z Prezes Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska

Elżbietą Kornaszewską-Rogacką

w Tygodniku Bydgoskim

NASZE NAJWIĘKSZE MIĘDZYNARODOWE PROJEKTY

 

WSPARTE FINANSOWO PRZEZ SENAT RP

W RAMACH PROGRAMU

OPIEKI I WSPÓŁPRACY Z POLONIĄ I POLAKAMI ZA GRANICĄ

 

 

Dzięki wsparciu Senatu RP Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska miał możliwość realizacji projektów, o które aplikował w ostatnich latach:

 

2017 - projekt "Bom dia... dzień dobry Polsko", w ramach którego gościliśmy Polonijny Zespół Folklorystyczny Wisła z Kurytyby w Brazylii (szczegóły w Wydarzeniach)

 

2016 - projekt "Kto Ty jesteś? ...Polak mały", w ramach którego Zespół zrealizował serię koncertów w brazylijkim stanie Parana, gdzie mieszka najliczniejsza Polonia w Ameryce Południowej (szczegóły w Wydarzeniach)

 

 

 

PROJEKT WSPARTY PRZEZ MSZ

 

 

2015 - realizacja projektu "Connecticut conect - bliżej tradycji, bliżej Polski", w ramach którego Zepół realizował koncerty i warsztaty wśród Polonii Amerykańskiej, na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Polanie z Bridgeport (CT, USA) (szczegóły w Wydarzeniach)

 

 

 

INNE DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA

I INDYWIDUALNE DOŚWIADCZENIA CZŁONKÓW ZESPOŁU,

KTÓRYMI CHCEMY SIĘ Z PAŃSTWEM PODZIELIĆ

 

 

Wartym podkreślenia jest fakt, iż na większość zadań artystycznych Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska ubiega się o dofinansowanie do Urzędu Miasta Bydgoszcz oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach konkursów ofert.

 

Atrakcyjność naszych projektów, kierowanych do mieszkańców miasta i regionu spotyka się z pozytywną oceną, dzięki czemu nasza działalność jest urozmaicona i bogata w działalności edukacyjnej, koncertowej i promocyjnej.

 

Wszystkie koncerty oraz źródła ich finansowania znajdują się w zakłądce WYDARZENIA. Poniżej zaprezentowano zróżnicowane zadania i wydarzenia, które traktujemy jako nasze sukcesy.

 

kliknij, aby posłuchać
kliknij, aby posłuchać

Ziemia Bydgoska laureatem Małych Grantów

 

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie z Małych Grantów finansowanych ze środków Miasta Bydgoszcz na realizację II części płyty z pieśniami patriotycznymi. Płytę wydano z okazji  jubileuszu 60. lecia istnienia Zespołu oraz, przypadającej na rok 2018, setnej rocznicy niepodległości Rzeczpospolitej  Polskiej.

 

Poniżej fotorelacja z nagrań oraz fragmenty płyty.

Fotorelacja z nagrań kapeli :)

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska

w kategorii Promocja Województwa 2017

 

 

 

Po raz pierwszy w swojej historii Zespół otrzymał tak prestiżową nagrodę, za działalność promującą województwo kujawsko-pomorskie w kraju i na świecie. Doceniono wieloletni dorobek Zespołu i zaangażowanie wszystkich jego członków w promowanie rodzimego folkloru.

 

 

 

 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz klarnecista,

Mateusz Szwankowski,

otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Bydgoszczy

na opracowanie muzyczne suity tańców Sieradzkich !!!

 

Efekty jego pracy usłyszymy w kolejnym sezonie artystycznym :)

Nasza skrzypaczka - Anna Antonina Nogaj

w audycji Radia PiK "Zwierzenia przy muzyce"

 

Wszystkich chętnych poznania muzycznych i nie tylko "zwierzeń" Anny Nogaj oraz jej zawodowych pasji, szczególnie tych skoncentrowanych wokół Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, zapraszamy do odsłuchania audycji (po kliknięciu zdjecia obok) z dnia 13 kwietnia 2016 roku.

 

Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy

dla Mateusza Szwankowskiego

 

Chcielibyśmy bardzo pogratulować naszemu klarneciście Mateuszowi Szwankowskiemu uzyskania stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Bydgoszczy na opracowanie muzyczne oraz instrumentację suity wokalno- tanecznej “Kujawy” dla Zespołu Pieśni i Tańca “Ziemia Bydgoska” !!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Puchar i kujawski wianek

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zdobył pierwsze miejsce podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznego "O kujawski wianek", zorganizowanego przez Centrum Kultury "Browar B." we Włocławku, w dniu 15 listopada 2015 roku.

Zespół zaprezentował suitę wokalno-taneczną z regionu Kurpi Zielonych, uzyskując zarówno aplauz publiczności jak i uznanie jury konkursu. 

Filharmonia Pomorska; 22.10.2015.
Filharmonia Pomorska; 22.10.2015.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, otrzymał okolicznościowy medal
z okazji jubileuszu 65-lecia Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy,
w podziękowaniu za dotychczasową współpracę. W imieniu Zespołu,
medal odebrała Pani Prezes Elżbieta Kornaszewska-Rogacka.

Karol Szczeblewski; 14.10.2015.
Karol Szczeblewski; 14.10.2015.

Nasz tancerz, Karol Szczeblewski, oprócz wielu godzin spędzonych na próbach i koncertach zespołu, potrafił również uzyskać dyplom za bardzo dobre wyniki w nauce oraz stypendium ufundowane przez firmę Bohamet-Armatura.

Gratulujemy !!!

Czarnogóra, Podgorica, 2015
Czarnogóra, Podgorica, 2015

 

 

 

 

Nagroda za wartość artystyczną Zespołu oraz za wyróżniający się śpiew hymnu festiwalu w języku oryginalnym, dla grup dziecięco-młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Skoci kolo da skocimo", który odbył się w dniach 13-16 lipca 2015 roku, w Podgoricy (Czarnogóra)

Płock, 2015
Płock, 2015

 

 

Nasz tancerz, Krzysztof Tomaszewski, został drugim wicemistrzem Europy w tańcu współczesnym podczas European Championship & World Cup Artistic Dance w Płocku.

 

Ponadto, na tym samym konkursie zajął III miejsce, w duecie II miejsce, a w formacji jest mistrzem w tańcu współczesnym. 

 

Bardzo się cieszymy z jego sukcesów i serdecznie gratulujemy ! 

Filharmonia Pomorska, 9.11.2014.
Filharmonia Pomorska, 9.11.2014.

 

 

Podczas Koncertu Patriotycznego z okazji Święta Niepodległości, pięcioro członków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, zostało uhonorowanych, z rąk Ewy Mes Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, odznakami honorowymi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla kultury polskiej". 

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się kierownik artystyczny Zespołu Elźbieta Kornaszewska-Rogacka, solista chóru Krzysztof Ciężki, solist baletu Wiesław Tomaszewski, akompaniator Zespołu Małgorzata Tomaszewska oraz kierownik kapeli Anna A. Nogaj.

Chełmno, 2013
Chełmno, 2013

 

 

 

Rodzynki z pozarządówki - gala wręczenia nagród

Chełmno; 23 czerwca 2013

 

ZPiT Ziemia Bydgoska zdobył wyróżnienie w konkursie „Rodzynki z pozarządówki” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego! Ziemia Bydgoska, jako stowarzyszenie i organizacja pożytku publicznego  została doceniona za organizację szeregu koncertów dla mieszkańców naszego miasta i regionu.


Za docenienie naszej działalności serdecznie dziękujemy !
Na zdjęciu poniżej podczas wręczania nagród w Chełmnie stoją od lewej: Elżbieta Kornaszewska, Anna Nogaj, Piotr Walczak.