Język:

2019


Wielokulturowy Dzień w Collegium Medicum UMK

11 maja 2019

Bydgoszcz

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska wystąpił na zaproszenie studenckiej organizacji Uniwersytetu Miołaja Kopernika, która w Collegium Medicum w Bydgoszczy zrzesza studentów z zagranicy. Zespół zaprezentował jeden z najpiękniejszych regionów folklorystycznych Polski - tańce Kurpi Zielonych. Wśród widzów byli studenci różnych kierunków Collegium Medicum pochodzący z całego świata. Niezwykle miłym akcentem zarówno dla Zespołu jak i dla naszych widzów był fakt, że w Zespole tańczy jedna ze studentek Wydziału Lekarskiego CM na studiach anglojęzycznych - Sonia Deja :)

 

Święto Konstytucji 3 Maja

Plac Wolnosci

Bydgoszcz

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaprezentował zróżnicowany program patriotyczno-folklorystyczny podczas uroczystych miejskich obchodów z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bydgoszczy. Podczas koncertu zaprezentowały się grupy dziecięco-młodzieżowe, dziecięce oraz grupa dorosłych. W repertuarze pojawiły się tance narodowe i pieśni patriotyczne, a także tańce kujawskie oraz lubelskie.

 

 

Fotorelacja z obchodów Konstytucji 3 Maja

w Tygodniku Bydgoskim

Odpust św. Wojciecha w Archidiecezji Gnieźnieńskiej

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska miał przyjemność zatańczyć podczas uroczystości odpustowych w Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie. Wszechstronny nerertal folklorystyczny, biesiadny i miejski przypadł wielu parafioanom do gustu o czym świadczył niezwykle miły aplaus publiczności.

Relacja z koncertów w rejonie Punjab
w Indiach
Luty 2019

 

Na zaproszenie dra Davindera Singh Chhina, organizatora Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Amritsar w Indiach, w rejonie Punjab, kapela i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, po raz pierwszy na tym Festiwalu zaprezentowali tańce i piosenki regionu kujawskiego, kurpiowskiego oraz tańce miejskie
Pobyt Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska odbył się w dniach od 10 do 20 lutego 2019 roku, a udział Zespołu w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Amritsar w Indiach był możliwy dzięki finansowemu wsparciu budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Pobyt w Indiach rozpoczął się wizytą w prywatnej rezydencji Ambasadora Polski w Indiach, Pana Adama Burakowskiego i jego Małżonki Agnieszki Burakowskiej. Podczas spotkania zaprezentowano fragmety programu kujawskiego. Poza zwiedzaniem Delhi, pierwszy koncert odbył się w w Jindal Global University w Sonopicie k. Delhi. Koncert ten został zorganizowany przez Instytut Polski w Delhi i Ambasadę Polską w Delhi.
W kolejnych dniach Zespół realizował trasę koncertową w rejonie Punjab. Koncerty odbywały się m.in. (1) w The Royal International Folk Festival, w Group of Colleges Borawal w Mansie, Punjab; (2) Hamdard International Heritage Festival, w Kapurthala, Punjab; (3) Punjab Multicultural Festival, Gulzar Group of Insttitutes in collaboration with Punjab Cultural Promotion Council at GGI Campus, Libra, Khanna, Disst. Ludhiana; (4) podczas zawodów sportowych k. Amritsar; (5) Punjab Cultural Promotion Council & Khalsa College for Women, Amritsar; (6) w Indian Academy off Arts, Amritsar.
Łącznie koncerty Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska w Indich obejżało ponad 10 000 osób. Pobyt Zespołu w Indiach spotkał się także z niezwykłym zaanagażowaniem prasy i regionalnych mediów.
Poniżej fotorelacja z wybranych wydarzeń.

 

 

Tygodnik Bydgoski już zapowiada,

że Ziemia Bydgoska `zawiezie Kujawy do Indii

 

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu, klikając na zdjęcie :) 

Z wizytą w prywatnej rezydencji Ambasadora Polski w New Delhi, Pana Adama Burakowskiego i Jego Małżonki Agnieszki
Koncert w O.P. Jindal Global University, Sonepat, Haryana, współorganizowany przez Instytut Kultury Polskiej oraz Ambasadę Polską w Delhi
Koncert w The Royal Group of Colleges w Mensa, Punjab
Koncert podczas wyborów Miss Regionu Punjab
Pokaz podczas hinduskiego wesela
Koncert podczas uroczystości akademickich w Ludhianie, 8th Multicultural Festival
Troszkę turystyki ....
Ziemia Bydgoska w indyjskich mediach

 

 

Relacja z koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemai Bydgoska

w O.P. Jindal Global University, Sonepat, Haryana

na stronie Instytutu Kultury Polskiej w New Delhi

 

 

Krótka relacja z pobytu Ziemi Bydgoskiej w Indiach,

w Tygodniku Bydgoskim

Wspomnienie pobytu Ziemi Bydgoskiej w Indiach, w obiektywnie jednego z naszych opiekunów i przewodników, Mandeeph Singh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziemia Bydgoska podczas dorocznego Balu Marszałka

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska kolejny rok uświetnia inaugurację Dobroczynnego Balu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Polskimi tańcami narodowymi wraz z Orkiestrą Wojskową w Bydgoszczy, a przede wszystkim wspólnym polonezem rozpoczyna się ten przepiekny bal, w sali Centrum Kulturalno-Kongresowym w Toruniu.